klimatyzacja Wentylacja


  przeglądy klimatyzacji

  Share

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Wto Kwi 10, 2012 6:37 pm

  Ponad 40 proc. zanieczyszczeń w pomieszczeniach pochodzi z powietrza dostarczanego przez brudne systemy klimatyzacyjne. Większość zanieczyszczeń mikrobiologicznych nie jest groźna dla osób zdrowych. Wystarczy jednak spadek odporności, by mikroorganizmy zaatakowały osłabiony organizm. A w systemach klimatyzacyjnych mogą czaić się skażenia mikrobiologiczne mogące wywołać groźne dla zdrowia, a nawet życia choroby. Choć nie wszystkie choroby są potencjalnie niebezpieczne, jednak mają realny wpływ na jakość życia osób, które się z nimi zetkną. Wiele objawów chorobowych jest lekceważonych, nie łączy się ich z przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Część chorób mija równie szybko jak się pojawiło i najczęściej zrzuca się objawy na grypę lub zwykłe przeziębienie. Państwowy Zakład Higieny od lat alarmuje, że źle utrzymana klimatyzacja sprzyja rozwojowi różnych chorób. Niestety w Polsce wciąż nie ma przepisów prawnych, które by regulowały przeglądy instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Podczas serwisowania naszej klimatyzacji zwróćmy też uwagę na jej odgrzybianie. To bardzo ważne, gdyż obecność pleśni i grzyba w klimatyzacji sprzyja nie tylko rozwojowi bakterii, ale także może wywoływać astmę. Kontroli i nadzorowi podlega również jej szczelność i czynnik chłodniczy, który jak się okazało, ma szkodliwy wpływ na warstwę ozonową. W związku z tym od 1 stycznia 2010 roku w życie weszło rozporządzenie wycofujące z obrotu czynnik chłodniczy R22. W chwili obecnej jest on zastępowany czynnikami HFC, mniej szkodliwymi dla warstwy ozonowej, lecz ich emisja może nasilić skutki efektu cieplarnianego. W związku z tym od lipca 2007 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (842/2006), które nakazuje w chwili obecnej odzysk czynników HFC podczas serwisowania, dodatkowo każde urządzenie posiadające wspomniane czynniki musi być oznakowane. A co ważne, jeśli posiadasz większą klimatyzację, w której znajduje się około 3 kg czynniku HFC, jesteś zobowiązany do regularnych kontroli szczelności twojego klimatyzacja Warszawa urządzenia, a także musisz posiadać „kartę urządzenia”, w której odnotowane będą nie tylko daty serwisowania, ale także odzyski i kontrole. Decydując się na kontrolę twojej klimatyzacji, pamiętaj, że przeglądu, czy też naprawy dokonywać mogą jedynie certyfikowani serwisanci.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Sob Wrz 08, 2012 11:22 am

  A co ?, pod wodą budujesz ?, bo jak nad wodą to tak właśnie ma być ! "za izolację" będzie robić ta folia nad styropianem (ona musi być naprawdę mocna !), a styropian będzie suchy jak pieprz (u góry, u dołu tylko suchy), bo będzie miał z góry cieplej jak z dołu, czyli woda (para wodna) w nim zawarta będzie wypychana w dół i wsiąknie w chudziak (i go lepiej zwiąże) po czym zasili najwyższą warstwę wodonośną, a gdybyś dał folię pod styropian, to nie byłoby możliwości go podsuszyć i na tej folii byłoby coś na kształt obornika z tym że b. mokre !. No wystaw sobie te warstwy w podłodze analogicznie jak w ścianie, lub dachu (od domu paroszczelna, od zewnątrz paroprzepuszczalna); wyjątek - klimat tropikalny !

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Wto Sty 01, 2013 5:22 pm

  Do prawidłowego rozkładu wody potrzeba 2,5-3,5V. Więcej powoduje straty energii w wodzie. Gdy jest mniej - nie zachodzi rozrywanie cząsteczek. Duży prąd w niczym nie przeszkadza bo każdy elektron przechodzi do wody i odrywa każdy wodór w cząsteczce. Reakcja jest przez to bardzo intensywna. Elektrody wykonane z miedzi nie stanowią praktycznie jakiegoś oporu dla prądu 10kA. Takie układy stosuje się w praktyce w elektrolizerach i działa to pięknie. W generatorach homopolarnych tego typu nie ma przewodów, bo napięcie tworzy się bezpośrednio na grubych elektrodach miedzianych - i to jest właśnie ich przewaga nad innymi układami - nikłe straty energii podczas elektrolizy.Zawodowym sposobem magazynowania energii jest magazynowanie jej w wirujacym walcu. Sprawnosc powinna byc wyzsza niz sprawnosc akumulatorow (brak oporu powietrza a energia jezt zurzywana tylko na pokonywanie lepkosci powietrza i w lozyskach tocznych) .
  Nie robilem obliczen ale podejzewam, ze taki walec stalowy o srednicy 1 m i wysokosci z 4 m, rozpedzony do 10 000 obrotow na min zmagazynuje potezna ilosc energii (oczewiscie walec nie stoii a lezy)

  Sposob nie jest moim odkryciem ale przeczytalem o nim bo zastosowano go we Francji jako zapasowe zrodlo pradu w centrali telefonicznej.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Pon Lut 25, 2013 6:30 pm

  Mam programik to rysowania krzywizn zwierciadeł parabolicznych, który generuje współrzędne punktów krzywizny.
  Na razie zrobię to tak, że wytnę żebra o odpowiednim kształcie i przykręcę na to dyktę. Wymaluję żeby zabezpieczyć to i okleję folią aluminiową.
  W przyszłości, posłużę się zwierciadłem szklanym. Pytałem u szklarza i powiedział że jest w stanie pociąć paski lustra nawet kilkucentymetrowej szerokości i długości 2m. Co do talerza anteny satelitarnej to oczywiście znany sposób ale niestety źródło ciepła jest punktowe. I czym to odebrać? Jeśli odbiornik ciepła będzie też punktowy, bo musi to będzie miał mniejszą wydajność od liniowego ( np. rura próżniowa z kolektora próżniowego).
  Ale to jeden aspekt. Druga sprawa, że galwanizowanie jest drogie. Przerabiałem już wycenę posrebrzania arkusza blachy stalowej-kupa kasy.
  Lustra akrylowe są pewnie dobrym pomysłem, jedynie co to wypadałoby się upewnić czy nie tracą właściwości wraz z działaniem temperatury słońca.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Pon Lut 25, 2013 6:31 pm

  Z tego co mi wiadomo lustra akrylowe mają zastosowanie przy produkcji luster drogowych, takich stawianych przy mało widocznych skrzyżowaniach, więc raczej są to sprawdzone lustra odporne na wszystkie warunki atmosferyczne między innymi na promieniowanie słoneczne uv. Lustra drogowe reklamowane są również jako wandaloodporne co rozwiązuje nam problem z uszkodzeniem kolektora podczas gradobicia, same zalety, wydaje mi się że nic lepszego nie znajdziemy.
  Dla mnie większym problemem jest wykombinowanie w miarę prostego i taniego mechanizmu obrotowego ustawiającego kolektor do słońca. Elektronikę układu nadążnego za słońcem chyba najtaniej będzie kupić na ebayu- ok 150 zł z wysyłką ( na jedną oś, jeśli w pionie też to razy dwa). Do tego mechanizm obrotowy to już jakoś trzeba wykombinować ( oś obrotu na łożyskach i napęd silnikiem), ale to nie musi wyjść drogo jak ktoś ma dostęp do migomatu, szlifierki kątowej i trochę lubi dłubać.
  Ja trochę walcowałem schematy solar trackerów ale mój nie działa po zlutowaniu, a na allegro nie spotkałem takiego układu. Większość elektroników twierdzi, że to prosty układ oparty na komparatorze lub coś podobnego, a nikt nie pokaże prostego gotowego działającego układu. Takie są moje doświadczenia.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Sro Lis 27, 2013 7:26 pm

  Wy wymieniacie się swoimi obserwacjami na temat "co w trawie piszczy" a ja jak odpalę to cudo to będę musiał zap... dalej w pracy dotrzymywać towarzystwa rodzinie i nie zwariować. nie znam się na tym a zbudować chciałbym z jednego powodu: prawdopodobnie będę musiał wiercić pionowy korektor a lbo wykonać mieszany: płaski spiralny a jest to drogie i dlatego moja prośba o waszą radę jaką w tym konkretnym przypadku zbudować pompę na podstawie waszych doświadczeń.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Sro Lis 27, 2013 7:27 pm

  Z praktyki wiem, że z otworu fi 0,1 m głębokiego na 30m otrzymuje się ok. 1kW mocy przez cały sezon. Wynika z tego, że gęstość mocy dostarczana z gruntu jest na poziomie ok. 30W/m przy suchym gruncie. Przy wilgotnym jest dwa razy lepiej. U mnie grunt jest wilgotny już od 3m. Woda pojawia się w otworze na 7-8 m (a teraz jest okres susz). Wnioskuję więc, że gęstość mocy będę miał na poziomie 50W/m. Jeden wymiennik 10m powinen więc dać średnio 0,5 kW/sezon. Rachunek jest więc prosty: przy 20 wymiennikach łączna moc powinna się zamknąć na poziomie 10KW - to optymistyczne wyliczenie:) Zakładając jednakże suche lata i dopływ mocy na poziomie 30W/m powinienem uzyskać łącznie minimum 6KW, czyli tyle co potrzbuje do ogrzania domu.

  Istnieje jednak duża różnica pomiędzy moimi otworami na wymienniki i samymi wymiennikami a tymi co są wykonywane konwencjonalnie, maszynowo o średnicy 0,1 m. U mnie otwór pod wymiennik ma 0,5 - 0,6m średnicy a sam wymiennik jest spiralnie nawiniętą rurą ALU-PEX
  fi 20mm o długości 50m. Średnica spirali jest nieco mniejsza od otworu.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 59
  Join date : 11/03/2012

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Admin on Sob Cze 14, 2014 7:37 pm

  pomysł twojego pomiaru uważam za zły. Ogniwo pv to nie to samo co absorber. Działa na innych pasmach widma. Pomiar powinien dokonany za pomocą absorbera testowego z czujnikiem temperatury. Nie zrozumiałem co ma to wspólnego z lustrem weneckim na podczerwień.
  .
  ps. dziś skończyłem mój kolektor. Wpięty juz jest w instalację. Pozostanie zrobienie sterownika. Jutro sprawdzę jak działa. Kolektor ma 3m2. Zbiornik dwu płaszczowy 140l. Wpięty kolektor w cyrkulacje. Jak kończyłem, to słonko już się chowało, ale ponad 40 stopni woda złapała (od zimnej prosto ze studni). Po zakupie sterownik z pomiarem temperatur, to podam osiągi.

  Sponsored content

  Re: przeglądy klimatyzacji

  Pisanie  Sponsored content


   Obecny czas to Czw Cze 21, 2018 11:51 pm