klimatyzacja Wentylacja

Your first subject

Share

Admin
    Admin

Liczba postów : 59

Your first subject

Pisanie  Admin on Nie Mar 11, 2012 7:41 pm

Planuję zamontować w swojej instalacji zawór czterodrogowy mieszający, aby osiągnąć temperaturę wyjściową ok 40-45 st.C. Piec jaki posiadam to miałowiec z nadmuchem, tak więc lepiej dla niego, aby temperatura panująca na piecu była w okolicy 60 st.C. Piec zasila dwa budynki, nie mam zasobnika C.W.U. Piec działa tak już drugi sezon w takim podłączeniu i nie było żadnego problemu z dogrzaniem drugiego budynku. O to schemat instalacji około-piecowej: zy pompa może być na powrocie? Bo przyznam szczerze nie mam miejsca żeby założyć ją na zasilaniu, zważywszy, że mam dwie pompy. Czy zawór czterodrogowy mogę zamontować 15-20cm nad wyjściem zasilania z pieca? Pewnie pojawi się opinia, że nie powinno być żadnych zaworów na drodze do zbiornika przelewowego. Z tym że ja zbiornik przelewowy mam podłączony na jednej z nitek w instalacji i niestety nie mam jak inaczej tego zrobić. Wiec ponawiam pytanie, czy mogę zamontować wspomniany mieszacz kilka cm nad piecem, i czy będzie on dobrze spełniał swoje zadanie? Z pompami na powrocie, też może działać (zależy to od oporów instalacji, różnicy wysokości od najwyższego punktu instalacji względem naczynia wzbiorczego). Jednakże pompy w układach otwartych stosuje się na zasileniu, ponieważ w układzie panuje niskie ciśnienie, i pompa na powrocie może powodować zapowietrzanie się układu.
    Dodatkowo w przypadku zaworów 3-drożnych, oraz 4-drożnych, pompa na zasilaniu miesza wodę wychodzącą z zaworu. W przypadku pomp na powrocie, może występować takie zjawisko, że woda z zaworu będzie płynęła warstwami (górą gorąca, dołem zimna w jednej rurze), i w elekcie do jednych nitek instalacji będzie trafiała woda o innej temperaturze, a do innych o innej - w praktyce już wielokrotnie spotkałem się z takim zjawiskiem, zwłaszcza jeśli rury mają duże średnice.

Co do naczynia przelewowego, to musi być bezwzględnie hydraulik Warszawa dołączone bezpośrednio do kotła, ponieważ zawór 4-drogowy w stanie zamkniętym (ustawiony na najniższy parametr - maksymalne podmieszanie), całkowicie odcina kocioł od instalacji CO, a wtedy kocioł jest odcięty od naczynia.
    Tak więc schemat powinien wyglądać tak, z poprawnie podłączonym naczyniem:

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon Mar 10, 2014 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz

Admin
    Admin

klimatyzacja wentylacja w domu

Pisanie  Admin on Nie Mar 11, 2012 7:42 pm

Wytwornice wody lodowej SuperChiller 2000 produkcji Liebert Hiross (koncern Emerson Network Power) to urzadzenia najnowszej generacji wykorzystujące efekt tzw. "wolnego chłodzenia" - freecoolingu. Wieloletnie doświadczenie producenta poparte pracami badawczymi i zastosowaniem ostatnich rozwiązań technicznch pozwoliły na zaprojektowanie i wykonanie urzadzenia w pełni spełniającego oczekiwania odbiorcy w zakresie wytwarzania "wody lodowej", a w szczególności wysoka wydajność i niezawodność przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

Zastosowanie
    Różnorodność wyposażenia sprawia, że może być stosowane zarówno jako źródło chłodu "dla szaf" i urządzeń klimatyzacyjnych pracujących w pomieszczeniach telekomunikacyjnych, komputerowych, biurowych, a także w przemysłowych procesach technologicznych.

Admin
    Admin

Re: Your first subject

Pisanie  Admin on Sob Sty 31, 2015 8:11 pm

To jest specjalne działanie i granie na nosie Rosji. OPEC wie ze ponad 70 % PKB Rosji jest z wpływów za surowce czyli troszkę przycisli a Putin już ma problem. A po drugie dla takich potentatów jak Arabia, czy Emiraty to żaden problem aby nawet przez dwa lata baryłkę ropy była po 20$ im raz ze to nie zaszkodzi finansowo a po drugie wykończą Rosje, W Polsce nic nie bedzie tanialo z powodu spadków cen paliw ale za to kiedy pójdą w gore automatycznie czekają nas podwyżki to jedyny taki kraj w Europie i nie wiem czy nie na świecie. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce tak jak zrobili to górnicy. W Polsce paliwo w takiej samej cenie jak w Niemczech czy Belgi a tam zarabiają 3x tyle!o najwyzszy czas zatankowac pod korek bo ceny wzrosną. Obserwuje ich specjalistow od prognozy cen paliw, kiedy benzyna kosztowala w przyblizeniu 5,9 i mowili ze juz wkrutce przekroczy 6 zł , http://klimaty.netgoo.org/ sie odwrotnie niz przewidywali i niema sily zeby teraz bylo odwrotnie. Róbta co chceta ja jutro tankuje ndo pełna za 4,25. Pytanie do handlowców: dlaczego ceny produktów w sklepach nie spadają skoro spadły koszty transportu? Czy nie będzie też przypadkiem tak, że w momencie powrotu cen paliw do około 5zl/l ceny artykułów wzrosną, mimo iż analogicznie powinny zostać zachowane? To nic takiego,nareszcie ceny będą normalne,dochody i tak dla panstwa nie spadna bo ludzie będa wiecej jeżdzic ,a nie tylko do koscioła.W Stanach i tak jest o wiele tańsze ,jeszce nam daleko do ich dochodów i cen.

Admin
    Admin

Pisanie  Admin on Sob Sty 31, 2015 8:14 pm

W mojej nowej pracy
    przypadło mi zaszczytne zadanie co miesięcznego wysyłania paczek. Wiem, że nie
    warto jest korzystać z usług poczty Polskiej. większość ma przecież podobne
    zdanie, że przesyłki nie docierają na czas, jest drogo. Co mi mozecie polecic?czekam na odpowiedziJeżeli właściwie zapakujesz paczkę to Eurospedycja gwarantuje bezpieczną dostawę, na terenie Europy mniej więcej w 5 dni roboczych. Na ich stronce eurospedycja.com jest mnóstwo referencji od dotychczasowych klientów. Jak dla mnie najtańszy (funkcja płatności PayPal też robi swoje, nie bujasz się z przewalutowaniem) i jednocześnie najlepszy kurier międzynarodowy. Na życzenie poradzą sobie z niestandardowymi gabarytami. uwaga na ta spedycję , dodatkowo mogę powiedzieć ,że jest sporo uszkodzonych przesyłek unikają zapłaty jak ognia !! ponieważ oni są odpowiedzialni do kwoty 1000zł . Zostawić przesyłkę podpis i strzałka a klient ma problem . UWAGA . nie idziemy na rękę kurierowi odbieramy kiedy będziemy osobiście a nie dziadek wujek sąsiad odbiera . 1. Przed podpisaniem listu przewozowego sprawdzamy przesyłkę pod względem uszkodzeń opakowania / uszkodzone opakowanie - to nie odbieramy przesyłki i nie podpisujemy , bo inaczej się zgadzamy na uszkodzenie !!! / 2. Jeśli jest cała ufff to się udało ,podpisujemy list ale kurier czeka aż rozpakujemy i stwierdzimy ,że przesyłka jest cała , jeśli jest uszkodzona to na liście przewozowym koniecznie wpisujemy adnotację ,że przesyłka uszkodzona i dodatkowo na miejscu kurier zobowiązany jest uffszkodowy i nie słuchamy tłumaczenia ,że nie zabrał albo ,że podjedzie za godzinę , to celowe działanie na szkodę klienta Trochę stary post ale się wypowiem. Ostatnio DPD mobilna strefa paczki w Warszawie proponuje najtańsze usługi kurierskie dla firm i osób prywatnych. Korzystam i polecam. Bo po telefonie przyjadą, odbiorą i dostarczą taniej niż byś nadał sam np: w punkcie DHL-u
    Ogólnie to mają najniższe ceny aż dziwne, że im się to opłaca.
    Minusem jest to, że na razie odbiór tylko w Warszawie i okolicach.

Admin
    Admin

Pisanie  Admin on Sob Sty 31, 2015 8:21 pm

Ten niby wzrost gospodarczy na chwilę, bo wszystko po kolei bankrutuje, to 153 mld zł. ukradzionych emerytom.To jasno pokazuje kim sa frankowcy-to ludzie ktorzy uwierzyli w mit zielonej wyspy i byli slepi na patologie IIIRP oraz glosowali na patologiczny uklad wladzy patrzac tylko swojej korzysci i za nic majac kraj jako calosc.To niby dlaczego mamy im teraz pomagac?Ktos powie ze nie mozna mieszac spraw tak roznych jak kredyt i poglady polityczne i kredyt ale nie zgodze sie-kredyty frankowe bral ten komu ten patologiczny system pasowal a afery oraz rzesze bezrobotnych rodakow zbywal glupawym usmieszkiem-czas zaplacic za glupote. http://gomoncler.blogspot.com/
    http://mannuity.blogspot.com/
    http://isabelmaranten.blogspot.com/
    tóż ta formacja jest ciekawa bo potwierdza, jak ważne są cykle na giełdzie. Otóż pisałem na początku 2014 r, że spodziewam się fali wzrostowej związanej z wzrostową fazą cyklu 10 mc i to była właśnie noga XA Bat, niemiłosiernie pokiereszowana przez sytuację ówczesną i wojnę na Ukrainie a jednak doszła do skutku (silnie rosnąc w sierpniu do punktu A), taka jest siła cyklu. Podobnie teraz, wydaje się, że z dnem kolejnego cyklu 10 mc mieliśmy do czynienia w styczniu i teraz pozostaje oczekiwać fali wzrostowej, która potrwa do okolic V-VII 2015 r. Waluty już zaczynają to pokazywać, PLN zaczyna się umacniać, a frank otworzył się dzisiaj luką bessy i spadł poniżej 4 zł. Pozostaje zatem, gdyż niechybnie łikend się zaczyna, zacząć myśleć o dobrym winie na wieczór. A doradzam to również Kenowi, by się raz na jakiś czas odstresował, bo jeszcze naprawdę wyjedzie do Rosji i tyle go będziemy widzie
    http://cheap-louisvuittonuk.blogspot.com/
    http://longchampsbags.blogspot.com/
    NIe dziwi mnie rowniez roszczeniowosc tej grupy-majac sie za elite lepsza niz reszta rodakow uwazaja ze do nich jako "nowoczesnych europejczykow" zasady kapitalizmu sie nie stosuja-kapitalizm i placenie za wlasne bledy jest dla maluczkich moherow z dawnych PGR-ow ale przeciez nie dla "mlodych,postepowych"-soli tej ziemi.No bo zeby "mlodzi,wyksztalceni" musieli placic jakies raty ZGODNIE z umowa i wyjsc GORZEJ od jakis tam szaraczkow-prostaczkow?-NIEDOCZEKANIE-predzej sie panstwo zatrzesie w posadach i oburza autorytety niz ktokolwiek przyzna ze przychylny wladzy leming sie bystroscia nie popisal i czas wywiazac sie z umowy.Zanosi się na to, że europejskie QE nie wywoła hossy na rynkach akcji w Europie gdyż w przeciwieństwie do amerykańskiego QE negatywna stopa procentowa nie jest atrakcyjna dla sprzedawców obligacji

The reason this worked in the U.S. was because the excess reserves created by the quantitative easing program yielded a positive interest carry. This is not the case in the Eurozone where the reserves created by the bond buying program with the ECB are held with a negative interest rate. This makes the program much less attractive to sellers of the bonds

Jak pokazuje wykres z GaveKal Capital to właśnie kurczący się bilans ECB powodował wzrosty na europejskich rynkach akcji więc jego rozszerzenie może wywołać odwrotny skutek

I zmiana sposobu liczenia PKB, przez dodanie prostytucji, przemytu i handlu narkotykami.
    Co od tego się poprawia w gospodarce, co od tego "rośnie" i czego przybywa?
    A można tu wstawić każde liczby jakie fantazja przyniesie.
    To propagowanie negatywnych zjawisk jest kuriozalne i pokazuje upadek do jakiego kraj doprowadzili.

Admin
    Admin

Pisanie  Admin on Nie Gru 20, 2015 5:42 pm

W co najmniej dwuch, jesli nie trzech wywiadach jakich Petru udzielal w ostatnim tygodniu, na pytanie kiedy nastapi krach PiSu zaprzeczal co do 4 lat i sugerowal, ze to moze byc kwestia miesiecy, a nastepnie wyjasnial, ze jakas czesc poslow PiS ocknie sie, i uswiadomi sobie, ze idac dalej straca jakiekolwiek szanse na reelekcje.
    I juz kilkakrotnie w Sejmie zwracal sie sie do poslow PiS, zeby pomysleli o tym co bedzie za 4 lata. No to powiem, ze stosunkowo latwo byloby im „dopomoc”, uswiadamiajac ze neiwybranie moze byc najlagodniejsza kara jaka moze ich spotkac za lamanie prawa, lub wspoludzial w lamaniu. Wtedy moga szybciej zaczac myslec bardziej samodzielnie. I sadze, ze sie nie myle, ze to wlasnie moze miec Pan Petru na mysli.

Admin
    Admin

Pisanie  Admin on Sob Mar 19, 2016 11:58 am

nienawiść zalewa Ci oczy, a pewnie uważasz się za "prawdziwego katolika". Nie znajdujesz argumentów, więc przeciwników zaczynasz obrzucać inwektywami. Nie wiem dlaczego tak obraźliwe ma być słowo "sufrażystka" - znów kłania się nieznajomość własnego języka. A poza ie wiem ile czasu zajelo Wam napisanie tego wywodu.Ale ja bym sobie tego oszczedzil.Wszyscy wiedza, ze w Polsce nie istnieja zadne procedury.Wszystko zalezy od telefonow, i tego kto glosniej krzyczy.Nie liczy sie doswiadzczenie i wiedza a tylko to, kto wydaje polecenia.Wypracowanie odpowiednich procedur, przewidywanie roznych wypadkow i zapobieganie im wymaga w Polsce znacznej ilosci .Mam nadzieje, ze wszyscy beda dlugo pamietali wnioski plynace z tego jak doszlo do tej katastrofy. I w przyszlosci zaden polityk nie bedzie probowal ladowac pod ostrzalem lub w gestej mgle.tym zgadzam się zPani jaka nienawiść? Co ma do tematu mój prawdziwy lub nie katolicyzm? Jakie inwektywy? Dlaczego Pani uważa że pisałem o sufrażystkach obraźliwie? Gdzie ? Temat "sufrażystek na portalach randkowych ma się do tematu jak mój rodowód do ks.Rydzyka i Naszego Dziennika" który zarzucał mi Pani poprzednik. Ma się tak samo czyli ...nijak.. Szanowna Pani jaki Kaczyński , jakie wybory? Ani to temat ani ja słowa na ten temat nie pisałem? I Pani mnie poucza jak pisać i rozumieć pisane słowo? Minister Klich po katastrofie oświadczył że :"procedury zostały http://klimatyzacjaaaaa.pl/znajdz sobie dziewczyne
    albo chlopaka!
    albo idz na piwo z kumplami
    nie szkoda Ci czasu na pisanie tu rzeczy, ktore wszyscy olewaja?
    http://klimatyzacjamontazaaa.pl/
    http://klimatyzacjaserwisaaa.pl/
    zachowane"? Proszę poczytać w mediach. Dlaczego az tak chcecie obwinić zmarłych skoro MON wypowiada się że nie naruszono procedur - niechby tylko spróbował powstrzymać lot z wybranymi przez niego gośćmi. PiS nie zostawiłby na nim suchej nitki. Poza tym to obłęd robić z kandydata Kaczyńskiego męczennika - przecież nikt mu nie przystawił pistoletu do głowy, żeby brał udział w wyborach. Skoro się zdecydował, to niech walczy na argumenty, a nie - ustami swojego sztabu - szantażuje nas emocjonalnie.

Admin
    Admin

Pisanie  Admin on Sob Mar 19, 2016 12:05 pm

Niestety ale zrobilo sie smutno, szaro i beznadziejnie. I to nie z powodu aury za oknem. Za 4 lata tych rzadow, bedzie taki kolaps gospodarczo polityczny, ze nastepne pokolenie nie zrobi z tym bagnem porzadku. Pozostaje rewolucja na ulicach, ale ..., niewielu ma ochote na walke. Prezesik ze swoim dworem doskonale o tym wie. Mlodziez ma wciaz otwarte granice i zdolni wyjada, miernoty beda jak zwykle obwiniac innych o swoja biede. Okazuje sie, ze jestesmy zbiorowo Co tam powrót do PRL-u. Gdy widzę jak Pani premier, podczas sesji sejmu, słucha z namaszczeniem i w pół ukłonie prezesa, to mam przed oczyma Kim Dzong Una i jego otoczenie. Brakuje tylko notesika, do notowania złotych myśli ŚWIATŁA NARODU. Ciekawe, czy jak się rodził prezes to jaskółki płakały. bardzo glupim narodem. to nie jest "czeski film" to "polski film" który jest serialem, gdzie napięcie narasta z odcinka na odcinek...I z czego sie smiejecie , z siebie sie smiejecieTeraz lament i placz. Lemingi zgodnie z demokratyczna procedura przez cztery lata beda patrzec na megalomana z grupa blaznow , ktory demoluje nasz dom. to żywy dowód , że polityką zajmują się cynicy , traktujący politykę jako metodą zarabiania pieniędzy przez ludzi bez charakteru , ale z silną motywacją do zaistnienia w mediach.
    Wyjątki od tej zasady potwierdzają tę prawdę. W polskiej polityce obok cyników niezwykle wpływową grupą są historycy.
    Cynicy i historycy to propagandowy tandem we wszystkich odmianach demokracji.
    Ilość absolwentów historii na metr kwadratowy sejmu powinna być ujawniona przez IPN i wpisana do księgi światowych rekordów. www
    Zmniejszenie tego zagęszczenia historycznych "fachowców" od wszystkiego powinno być objęte Planem Sześcioletnim, a zmniejszenie tego nasycenia historykami powinno być konsekwentnie realizowane pod nadzorem Brukseli. Jeżeli Bruksela kontroluje poziom wody w misce klozetowej , to mogłaby się zając i tym "historycznym" problemem. Rozwiazac parlament i rozpisac nowe wybory!!! Jedyna demokratyczna droga do zastopowania tej degrengolady.PiS to partia , ktora nalezalo zdelegalizowac , za niszczenie Polski!Byly takie glosy.Slusznosc ma Marszalek Niesiolowski, mowiac , ze PiS to podpalacze Polski! a Scenarzysta i Wielki Reżyser pilnie strzeże scenariusza nawet przed głównym aktorami. Nie wiemy, co, gdzie, kiedy będzie kolejnego dnia - czym Scenarzysta nas zaskoczy - bo pomysłowy jest niezmiernie - wszak pomysły na ten serial zbierał od 2007r. i gromadził ekipę aktorów... Jedyne to, że na Oskara ten film się nie doczeka, jedynie na krytykę wszystkich

Sponsored content

Pisanie  Sponsored content

Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 5:01 am